Jest kilka dobrych powodów aby zbudować dom. Dom kojarzy się z przestrzenią, swobodą, ogrodem pełnym pachnących kwiatów, własną gruszą, tarasem na którym można wypić poranną kawę lub wieczorne piwo. Dom kojarzy się z …………………………………………………………………….

tak, tak – sam z pewnością możesz podać kilka własnych powodów 🙂 Dla panów budowa domu to wyzwanie, które potwierdza ich męskość, dla pań to miejsce gdzie mogą zrealizować swoje pomysły dotyczące aranżacji i dekoracji wnętrz, dla dzieci szansa na przestrzeń do zabawy i nieskrępowanego rozwoju. Dla wielu osób dom z ogródkiem to jeden z symboli szczęśliwego, udanego życia.

Zanim marzenia staną się rzeczywistością przejść trzeba niełatwą drogę zwaną ogólnie procesem inwestycyjnym. Przeglądasz strony internetowe, czasopisma branżowe, rozmawiasz z przyjaciółmi i natrafiasz na coraz więcej nowych pojęć, a wątpliwości i pytania rodzą się szybciej niż grzyby po deszczu.

Decydując się na samodzielną realizację domu jednorodzinnego (a tak zwany „system gospodarczy” jest w Polsce ciągle najbardziej popularnym sposobem budowy domów) stajesz się ze zwykłego śmiertelnika najważniejszym uczestnikiem procesu budowlanego – Inwestorem.

Co to w praktyce oznacza?

Z czym się wiąże?

Jak wybrać działkę?

Na co zwrócić uwagę decydując się na konkretny projekt?

Po czy poznać dobrego architekta?

Jak przejść przez wszystkie procedury urzędowe związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę nie tracąc przy tym nerwów i zdrowia ?

Zapraszam do lektury mojego bloga mając nadzieję, że znajdziesz tu Inwestorze garść przydatnych wskazówek i podpowiedzi które pozwolą znaleźć odpowiedzi na najróżniejsze pytania związane z budową własnego domu.